1app verseny 2016-ban is!

Negyedik alkalommal hirdet mobilalkalmazás-fejlesztő versenyt a BME Mobil Innovációs Központ. A versenyre középiskolás és felsőoktatásban tanuló fiatalok jelentkezését várják, akik ötletes, jól működő alkalmazást fejlesztenek valamelyik elterjedt mobil platformra (Android, iOS, Windows Phone). A verseny szakmai együttműködő partnere a Nemzeti Hírközlési és Informatikai Tanács.

A versenyre egyéni indulók és néhány fős csapatok egyaránt nevezhetnek, a nevezés feltétele mindössze a pályamunka leadásakor betöltött 14. életév és ugyanebben az időpontban aktív középiskolai tanulói, vagy felsőoktatási hallgatói jogviszony. A felkészülést mentorációs napok támogatják, ahol a szervezők konzultációs lehetőséget biztosítanak az érdeklődőknek (a részvétel nem előfeltétele a versenyre történő nevezésnek). A szervezők segítséget nyújtanak azoknak is, akiknek van egy jó ötletük, de nincsenek csapattársaik, vagy jártasak a mobil fejlesztésben, de jelenleg nincsen alkalmazás ötletük, amelyet megvalósíthatnának.

Az 1app versenysorozat versenyei nem hagyományos értelemben vett programozói versenyek, ahol a versenyzők egy teremben, a számítógépek előtt ülve oldanak meg programozási feladatot: ezeken a versenyeken az otthon, előre elkészített alkalmazások, és rajtuk keresztül készítőik, fejlesztőik versengenek.

Fontosabb dátumok

Május 20. Megnyílik az online nevező felület, melyen nevezni kereken 100 napon keresztül lehet majd, három kategóriában: „oktatás”, „játék” valamint „egyéb”.

Augusztus 27. Nevezés vége. A versenyre nevezett alkalmazásokat egy többtagú zsűri vizsgálja meg, akik többek között az alkalmazások eredetiségét, a megvalósítás során alkalmazott megoldásokat, a felhasználói élményt, valamint a forráskód és a dokumentáció minőségét is pontozzák.

Szeptember 17. Eredményhirdetés, a legjobb alkalmazásokat nevező csapatok alkalmazásaikat 2016 szeptemberében, egy egynapos zárókonferencia keretében mutathatják be.